MEKAN KİRALAMA VE DİZİ-FİLM/KATALOG ÇEKİMLERİ
31530
28 Haz 2021

 

Toplam 65.000 m² alan üzerine kurulu olan İstanbul Hava Kuvvetleri Müzesi çok amaçlı sergi salonları, eğitim dershanesi, sinema salonu ve 12.000 m² açık alanıyla özel gün, konferans, dizi ve film çekimleri, konserler, sergiler, ve çeşitli etkinlikler için kullanılabilmektedir. Düğün ve katalog çekimlerinin de yapılabildiği müzemizde önceden başvuru yapılması gerekmektedir. Mekanları kullanmak isteyen etkinlik sahipleri başvuru öncesi gelip keşif yapabilirler. 

DİKKAT EDİLECEK HUSUSLAR

1. Siyasi ve ideolojik amaçlı toplantı ve etkinlikler düzenlenemez. 

2. Kamu önünde, Türk Silahlı Kuvvetlerinin imajını zedeleyen ve olumsuz düşüncelere sevk eden faaliyetlere izin verilmez.

3. Tahsisi istenen salon gerçekleştirilecek etkinlik için uygun olmalıdır.

4. Dizi ve film çekimlerinde Türk Silahlı Kuvvetleri ve bağlısı birliklerin isimleri, logoları ve amblemleri çekime konu edilemez. 

5. Salonlarda birden fazla etkinlik bir arada yürütülebilir. 

6. Etkinlik basına açık bir şekilde gerçekleştirilecekse başvuru sırasında durumun belirtilmesi gerekir. 

7. Dizi-Film/Katalog Çekimi için Millî Savunma Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği'ne başvurulması gerekmektedir.

MEKANLARDAN YARARLANMAK İÇİN BAŞVURU SIRASINDA İSTENEN BELGELER

1. Başvuru dilekçesi 

2. Nüfus cüzdan fotokopisi (Firmalar için imzaya yetkili kişinin)

3. İmza sirküleri (Firmalar için)

4. Ticari sicil kaydı (Firmalar için)

5. Dizi-Film ve katalog çekimleri için süreç farklı şekilde ilerlemektedir. Lütfen Millî Savunma Bakanlığı Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği ile iletişime geçiniz.

Daha fazla bilgi almak veya başvuru yapmak isteyenler havacilikmuzesi@hho.msu.edu.tr adresinden ya da 0 212 663 24 90 Dahili 2211 nolu telefondan bize ulaşabilirler.

 

 

 
Bağlantılar